Zdjęcie oraz wykształcenie w CV

ian-smith-new-cv-page-2 Zdjęcie

Niekoniecznie musi być to zdjęcie z dowodu osobistego, ale pamiętaj, że musisz na nim wyglądać pogodnie. Nie dołączaj zdjęcia, gdzie masz ponurą minę. Za taką osobę zostaniesz wzięty/a jaką siebie przedstawisz. Jeżeli nie jest to foto dowodowe, zadbaj by było one na neutralnym tle.

Wykluczone są fotografie z wyciętych zdjęć zbiorowych, gdzie ewidentnie widać czyjąś rękę lub cień innej postaci. Nie przesadź także z wielkością. Trzymaj się formatu, jaki jest w standardzie wywoływanego zdjęcia dowodowego.

Wykształcenie

Analogicznie do okresów zatrudnienia , podaj pełny okres nauki, w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od szkoły ukończonej ostatnio. Tu często zdarzają się pomyłki! Najwyżej, w najbardziej widocznym miejscy ma być ostatnia ukończona szkoła. Jeżeli zrobisz to w odwrotnej sytuacji, rekruter może zobaczyć: Szkoła Podstawowa i zamknąć twoje cv natychmiast. Pamiętaj zatem: na początku ostatnia szkoła, na końcu – pierwsza.

Nie zapomnij o pełnej nazwie szkoły, uczelni, wydziale, kierunku i uzyskanym tytule.

Dopuszczalne jest też zawarcie informacji o temacie pracy magisterskiej i ocenie końcowej, jednak tylko wtedy, gdy te informacje mają związek ze stanowiskiem o jakie się ubiegasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.