Zdjęcie do CV

shutterstock_64796689-1024x916Jednym z elementów, który pojawić powinien się w każdym CV z całą pewnością jest zdjęcie kandydata. Może ono wzbudzić sympatię, czy też przedstawić nas jako profesjonalistę. By jednak tak właśnie się stało, trzeba koniecznie zadbać o to, by zostało ono umieszczone w odpowiedni sposób.

Jakie zdjęcie?

Zdjęcie do CV powinno być profesjonalne – dobrze sprawdzają się w tym przypadku zdjęcia dyplomowe, do dowodu osobistego, czy też portretowe. Nie wolno pod żadnym pozorem wykorzystywać zdjęć, które przedstawiają nas w prywatnej sytuacji, takich, które są ewidentnie wycięte z większego, ani też niepoważnych. Zdjęcie ponadto powinno być aktualne.

Gdzie umieścić zdjęcie w CV?

Najbardziej konwencjonalnym miejscem ? oczekiwanym zresztą, jest górny prawy róg dokumentu aplikacyjnego. Zdjęcie nie powinno być duże ? wielkość zdjęcia dyplomowego jest idealną. Zadbać warto o to, by było to zdjęcie kolorowe, w dobrej rozdzielczości ? takie najlepiej oddziałują na odbiorcę.

Detale techniczne

Pamiętać warto, że dodawane do pliku zdjęcie nie powinno mieć zbyt dużych rozmiarów, jak i wielkości na dysku ? sprawić to bowiem może, że sam plik z CV może ?ważyć? sporo i dłużej się otwierać. Dlatego też, postawić warto na mały rozmiarowo plik w formacie .jpg ? na przykład poprosić o jego przekazanie fotografa po jego wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.