Zakończenie listu motywacyjnego

work-in-progressW samym zakończeniu zaś trzeba zachęcić pracodawcę nie do przyjęcia nas do pracy, ale do umówienia się z nami na spotkanie, na rozmowę kwalifikacyjna, na której będziemy mogli udowodnić, że wszystko co umieściliśmy w liście motywacyjnym jak i w CV to prawda ? poprzeć nasze argumenty ?papierkami? – dyplomy za zawody szkolne, sportowe, zaświadczenia o odbytych kursach czy szkoleniach.

Ważne:

Jeśli wysyłamy CV czy List motywacyjny tradycyjna poczta, bądź zanosimy dokumenty aplikacyjne osobiście, pamiętajmy by się pod nimi własnoręcznie podpisać, jeśli wysyłamy aplikacje drogą elektroniczną ? nie ma takiej konieczności.

Warto też tutaj wspomnieć, że jeśli mimo naszego poradnika, czujecie, że nie poradzicie sobie z napisaniem tak ważnych dokumentów, możecie poprosić o pomoc znajomych, bądź udać się do urzędu pracy by tam wykwalifikowani pracownicy pomogli wam napisać tego rodzaju dokumenty.

Najważniejsze w liście motywacyjnym to jego przejrzystość, jasność, zwięzłość i szczerość, doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę, że każde informacje, które zawrzemy w dokumentach aplikacyjnych w łatwy sposób idzie sprawdzić, a pierwszym miejscem gdzie pracodawca zobaczy, czy pisaliście całą prawdę w liście motywacyjnym czy CV to spotkanie, na które się z wami umówi ? na rozmowie kwalifikacyjnej. To właśnie na takiej rozmowie, musicie wykazać się czujnością, odpowiedzialnością i jasnym umysłem. Musicie wiedzieć, że to co pisaliście w dokumentach to cała prawda i tylko prawda, a wtedy możecie mieć niemal sto procent pewności, że rozmowa kwalifikacyjna okaże się dla was sukcesem i zaczniecie pracę w firmie, czy przedsiębiorstwie w którym staraliście się o stanowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.