Zainteresowania – co wpisać

hard-workNa początek zastanów się, jakie są twoje pozazawodowe pasje? Jak je realizujesz? Wbrew pozorom to bardzo ważny etap w curiculum vitae. Hobby w CV, bo często to jest jedyna rzecz, jaka cię wyróżnia z tłumu. Każdy ma jakąś szkołę, zna jakieś języki w jakimś stopniu, każdy gdzieś tam pracował i czegoś się tam nauczył, ale ile osób

By odróżnić się od masy podobnych osób, nie wpisuj: sport, muzyka, film, książka. Jeśli nie interesujesz się czymś bardzo oryginalnym, na pewno z działów tych są takie, które preferujesz najbardziej, np.
Zwróć na swoją osobowość uwagę, ale nie drastycznie. Bardzo łatwo o wpadkę! Jeżeli wpiszesz w poczet zainteresowań: okultyzm, hipnoza, możesz wystraszyć czytającego.

Zamiłowanie do sportów ekstremalnych może oznaczać osobę odważną, gotową na wyzwania. Zamiłowanie do wędkowania osobę spokojną, stroniąca od innych, ale także bardzo cierpliwą. W ten sposób można wysnuć dodatkowe informacje o kandydacie.

Wymieniając swoje zainteresowania, powinieneś przygotować się na związane z nimi pytania, które osoba rekrutująca może ci zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Hobby, jak i pozostałe elementy w cv, musi być prawdziwe. Nie wolno wymyślać . Nie wolno wpisywać zainteresowań niezgodnych z prawdą. Nim wpiszesz w punkcie hobby: malarstwo Picassa, zastanów się, czy naprawdę się na nim znasz. Może się bowiem okazać, że rekruter jest miłośnikiem tego typu sztuki i zada nam naprawdę „niewygodne” pytanie, z którego ciężko będzie wybrnąć.

Niektórzy podają jako swoje zainteresowania takie, które co ściśle łączy się z pracą o którą się staramy. Nie zawsze podziała to na naszą korzyść. Postaraj się o zaprezentowanie siebie, jako osoby o szerokich horyzontach, która znajduje czas na realizowanie swojej pasji.