Wzory listów motywacyjnych

szablon_cv_standard_prawyW Internecie znaleźć można wiele wzorów listów motywacyjnych. Można z nich korzystać na kilka sposobów. Przede wszystkim, czerpiąc z nich układ graficzny – w taki sposób, by list wyglądał w pełni profesjonalnie. To doskonały sposób przede wszystkim dla tych, którzy nie umieją sprawnie formatować tekstu, a którym zależy, by wszystko zostało sporządzone zgodnie z przyjętymi zwyczajowo w tym zakresie standardami.

Można również korzystać z wzorów listów motywacyjnych, szukając odpowiednich treści. Przydatne zwroty i formuły zawsze będą pomocne przy zachowaniu właściwej formy listu. Pamiętać jednak trzeba, że utarte formuły i zwroty uzupełnić trzeba koniecznie i spersonalizować – list motywacyjny zawsze bowiem kierujemy do konkretnej firmy, która działa w konkretnej branży, a my aplikujemy na konkretne stanowisko. Dlatego też, internetowe wzory potraktować możemy tylko i wyłącznie jako szablon oraz inspirację, główną treść zaś, ustalić musimy zgodnie z naszymi faktycznymi kwalifikacjami do wykonywania danej pracy, jak i z oczekiwaniami przyszłego pracodawcy, które wynikają z ogłoszenia.

Przesłanie listu motywacyjnego, który napisany jest ogólnie, świadczyć może o małym zaangażowaniu osoby aplikującej w otrzymanie tej pracy, co skończyć może się zignorowaniem prośby o zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Warto więc na to uważać podczas pisania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.