Wzory CV

samplecvPrzygotowując CV, wielu tych, którzy nie są zbyt dobrze obeznani z komputerem, natrafić może na problemy techniczne ? choćby i z formatowaniem. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest skorzystanie z wzorów CV, które dostępne są w Internecie, czy też w opcjach edytora tekstu ? ostatnia wersja Microsoft Word proponuje kilka takich szablonów.

Z takich wzorów z całą pewnością warto korzystać z prostej przyczyny ? pozwala to zaoszczędzić wiele czasu. Ponadto, takie przygotowane przez kogoś wzory CV zazwyczaj są ciekawe graficznie i pozwalają się w prosty sposób wyróżnić i zaprezentować w profesjonalny sposób. Jedyne, co trzeba z wzorem CV zrobić, to wypełnić go swoimi danymi i zadbać o spójność stylistyczną (przeklejając upewnić się, że tekst wyświetla się zgodnie ze stylem docelowym).

Uważać jednak warto na pułapkę, która czyha na tych korzystających z szablonów CV ? pamiętać warto, że rektuterzy otrzymują setki dokumentów aplikacyjnych, a style znalezione w Internecie, czy też w edytorze tekstu są dość powszechne. To zaś spowodować może, że CV utonie w morzu innych dokumentów.

Stosować wzory CV, czy też nie? Na to pytanie każdy odpowiedzieć powinien sobie samodzielnie. Jeśli jednak potrafimy samodzielnie przygotować ten dokument w odpowiedniej formie, bez wahania powinniśmy to właśnie zrobić.