Wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe w CV

management_cv_services_Wykształcenie

Analogicznie do okresów zatrudnienia , podaj pełny okres nauki, w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od szkoły ukończonej ostatnio. Tu często zdarzają się pomyłki! Najwyżej, w najbardziej widocznym miejscy ma być ostatnia ukończona szkoła. Jeżeli zrobisz to w odwrotnej sytuacji, rekruter może zobaczyć: Szkoła Podstawowa i zamknąć twoje cv natychmiast. Pamiętaj zatem: na początku ostatnia szkoła, na końcu ? pierwsza.

Nie zapomnij o pełnej nazwie szkoły, uczelni, wydziale, kierunku i uzyskanym tytule.

Dopuszczalne jest też zawarcie informacji o temacie pracy magisterskiej i ocenie końcowej, jednak tylko wtedy, gdy te informacje mają związek ze stanowiskiem o jakie się ubiegasz.

Doświadczenie zawodowe

Im rubryka o przebiegu dotychczasowej kariery zawodowej dłuższa, tym lepiej. Najczęściej to właśnie tu najdłużej zatrzymują się rekruterzy.

Koniecznie należy zaznaczyć: daty rozpoczęcia i zakończenia pracy w danej firmie, pełną nazwę firmy , zajmowane stanowisko pracy i opis najważniejszych obowiązków ? tutaj należy krótko i zwięźle wymienić najważniejsze zadania na stanowisku pracy, może być to zrobić od myślników lub w punktach.

W CV można także wymienić odbyte praktyki, zaznaczając zakres obowiązków, tak jak w przypadku pracy. Możesz to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy jesteś dopiero na starcie swoje kariery zawodowej.

Znajomość języków obcych

Zawsze należy wymienić języki obce, którymi się posługujesz wraz z informacją na jakim poziomie oceniasz ich znajomość. Pamiętaj, znajomość języka można bardzo łatwo zweryfikować na rozmowie kwalifikacyjnej i jeżeli poziom jest znacznie inny od deklarowanego – pogrążysz się. Dodatkowo, jeżeli posiadasz jakieś certyfikaty potwierdzające znajomość języków, dopisz jaki to certyfikat i kiedy został uzyskany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.