Umiejętności oraz cechy charakteru w CV

Pursuing-Meaningful-WorkUmiejętności

Warto w CV do konkretnej firmy wspomnieć również o umiejętnościach, których normalnie w CV nie ujmujemy, a na które pracodawca może kłaść szczególny nacisk.

Następnym punktem, który powinno zawierać Curriculum Vitae to kursy i szkolenia, które przeszliśmy w przeszłości ? jednak należy wypisać tylko te, które mogą mieć znaczenie dla pracodawcy. Wypisujemy więc tylko takie szkolenia czy kursy, które są istotne ze względu na stanowisko o które się ubiegamy w danej firmie.

Cechy charakteru

W CV można też zamiesić informacje o naszych cechach charakteru, które mogą być istotne dla naszego przyszłego pracodawcy. Warto to zrobić jednak wówczas tylko wtedy gdy nasze doświadczenie zawodowe jest bardzo ubogie, albo nie mamy go w ogóle. Trzeba wtedy przedstawić wszystkie inne swoje mocne strony, swoje atuty. Jeśli jednak nasz przebieg kariery zawodowej jest nader bogaty, wtedy pomińmy lepiej ten punkt w CV a zamieśćmy te informacje w liście motywacyjnym (jeśli takowy jest wymagany na dane stanowisko pracy ? ponieważ nie każdy pracodawca ma czas i chce czytać nasz życiorys czy list motywacyjny).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.