Układ graficzny listu motywacyjnego

t1larg.long.work.hours.heart.attackBardzo ważne przy pisaniu listu motywacyjnego jest zachowanie odpowiedniego układu strony – chodzi tutaj przede wszystkim o to, by był on dla czytającego go przejrzysty i profesjonalny. Pamiętajmy, że forma listu i jego wizualna strona także ma znaczenie przy jego ocenie – dlatego też staranność jego sporządzania jest kluczowa.

Przede wszystkim, postawić warto na komputerowe sporządzanie listu motywacyjnego – pisane odręcznie dawno wyszły już z użytku i świadczyć mogą o braku profesjonalizmu. Można go sporządzić, jeśli nie posiadamy komputera w domu, u znajomych, czy też w bibliotece lub kafejce internetowej – tam też jest możliwość wydrukowania go.

Pisząc, zadbajmy o właściwe sformatowanie treści – unikajmy ozdobnych czcionek, niepotrzebnych znaków wodnych, kursywy i tym podobnych. Bardzo ważny będzie odpowiedni podział na akapity – to bowiem w największym stopniu zapewni przejrzystość. List powinien mieć co najmniej trzy akapity. Jego łączna długość, ze względów pragmatycznych, nie powinna przekraczać jednej strony A4. Nie należy jednak zmniejszać czcionki, by taką długość uzyskać – znacznie lepiej po prostu skrócić treść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.