Portale z CV

functional_example_4888_812892468Na tych portalach istnieją przeróżne grupy tematyczne oraz fora dyskusyjne. Konsultanci ds. rekrutacji mogą to wykorzystać. Uważaj, co i jak piszesz. Jaki reprezentujesz poglądy, czy nie robisz rażących błędów rzeczowych. Poruszenie jakiegoś tematu, który dla ciebie może być ciekawą formą rozrywki, może kogoś innego bardzo zniechęcić co do twojej osoby. Pracodawca może je wykorzystać w celu dotarcia do społeczności, którą łączą konkretne – interesujące go w danym momencie kompetencje. To dla niego duże , często nawet jednorazowa informacja, która może się bardzo spodobać. Pamiętaj zatem, to bardzo ważne, jak reprezentujesz swoją wiedzę firmę i jak opisujesz dane zagadnienienia. Dodatkowo, udzielając się na forach trafiasz do większej liczby odbiorców, którzy potencjalnie mogą być zainteresowani twoją osobą.

Co może się okazać ważne: jeśli chodzi o sam kontakt i komunikację z użytkownikami, to w celu nawiązania kontaktu z konkretną można bezpośrednio wysłać wiadomość do zainteresowanego, więc jeśli już posiadasz konto na portalu biznesowym, nie zapominaj o logowaniu się do niego co jakiś czas, celem sprawdzenia, czy ktoś nie jest zainteresowany twoimi „usługami”. Zdarza się również, że zawarte w nich informacje na temat niektórych osób bywają nieaktualne. Rzadko, a jednak może zdarzyć się, że na rozmowie zostaniemy zapytani o powody braku profilu biznesowego.

Choć to indywidualna sprawa każdego człowieka, pamiętaj, że rejestrując się w takim serwisie sam tworzysz swój wizerunek, zadbaj by był on jak najlepszy, nie slaby, czy nijaki, a jak najbardziej pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.