Piszemy list motywacyjny

work-shopW pierwszym akapicie, zawsze należy zaznaczyć z jakiego źródła dowiedzieliśmy się o ofercie pracy, a także wyrazić chęć pracy w danej firmie, czy przedsiębiorstwie. Pamiętać jednak należy, by nie bardzo używać tutaj pochlebstw i ?komplementów? – ponieważ mogą być one odebrane nie tak jak chcemy…

Następna powinna być Argumentacja.

Tutaj, możemy korzystać z analizy ogłoszenia i pracodawcy, którą wcześniej przeprowadziliśmy, przedstawiamy więc argumenty, które mogą przekonać potencjalnego pracodawcę, że nasze doświadczenie a także umiejętności będą w pełni pozwalają, byśmy ubiegali się o dane stanowisko pracy, że będą świadczyły one o tym, że to właśnie my będziemy odpowiednim pracownikiem na dane stanowisko. Im argumenty będą ciekawsze i oczywiście poparte wiarygodnymi dowodami, tym bardziej zapadną one w pamięć pracodawcom i większa będzie nasza szansa na zdobycie stanowiska, na które aplikowaliśmy.

Kolejny punkt to kilka słów i samych sobie.

Tutaj używając zaledwie dwóch, góra trzech zdań możemy opisać jakimi jesteśmy pracownikami a także jaki mamy stosunek do pracy. Można więc napisać tutaj o: szybkości uczenia się i pojmowania nowych informacji, stosunku do pracy w większej grupie, a także o pracy w pojedynkę, odporności na stres, stosunku do zmian w pracy. Nie rozwlekajmy zbytnio tego punktu, nie przesadzajmy również z jego ?koloryzowaniem?. Piszmy całą prawdę, ponieważ gdy już zdobędziemy dane stanowisko pracy, szybko będzie szło zweryfikować, czy to co o sobie napisaliśmy jest prawdą, czy też nie. ?Kłamstwo ma krótkie nogi? – zapewne każdy z nas zna to przysłowie.