O tym pamiętaj przy pisaniu CV

W takiej bazie danych znajdują się specjalne rubryki, do których wyłącznie wpisujemy nasze informacje, takie jak: wiek, wykształcenie, skończone szkolenia, teraźniejsze wykształcenie i wiedzę praktyczną zawodowe. Wszystkie te informacje tworzą jedną bazę danych, do których dostęp jest dystrybuowany zainteresowanym firmom.

Taki program znacznie umożliwia pracodawcom znalezienie idealnego pracownika na informacje stanowisko, bowiem wpisują wymagania a program sam wybiera im priorytetowo odpowiednie oferty do ich wytycznych. Jeśli jednak jesteśmy nastawieni na to, że pracę chcemy wyszukać bardzo śpiesznie, warto jest wysyłać CV drogą e-mail i wypełniać internetowe CV – by zwiększyć swoje szansę zauważenia nas przez potencjalnych, przyszłych pracodawców.

Jeżeli OMÓWILIŚMY JUŻ W jaki sposób POPRAWNIE NAPISAĆ Prywatne CV,

TO WARTO Również WSPOMNIEĆ O BŁĘDACH, KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIAMY (często nieświadomie) W APLIKACJACH, PRZEZ CO ZMNIEJSZAMY SWOJE SZANSE NA TO, ŻE KTOKOLWIEK W OGÓLE ZAINTERESUJE SIĘ NASZYM CV.

W znaczącej liczbie sytuacji jest tak, że wysyłamy Curriculum Vitae do paru, albo i kilkunastu pracodawców, zawsze w takim CV dokonujemy modyfikacji (bardzie, czy mniej istotnych) – przez właśnie takie „zabiegi” prędzej czy później w naszych aplikacjach mogą pojawić się błędy, które moją bardzo negatywnie wpłynąć na naszą aplikację. Tak więc nim wyślemy CV warto jest je sprawdzić pod względem w znaczącej liczbie przypadków popełnianych błędów w tego typu aplikacjach.

1.Estetyka – na ten temat wspomnieliśmy już na samym początku poradnika, bowiem to teraz estetyka i wygląd dokumentów aplikacyjnych odgrywa istotną rolę. Musimy pamiętać, ażeby nasze CV miało odpowiednią konstrukcję. Tytuł (umieszczany na samej górze dokumentu), tytuły poszczególnych elementów i określony są umieszczane po lewej stronie dokumentu, zaś opisy poszczególnych elementów CV – po prawej stronie. Zadbajmy o to, żeby wszystko było równe i bardzo przejrzyste (a nie jest to problem, o ile piszemy CV w dokumencie tekstowym na komputerze). Jeżeli wysyłamy CV do twojego potencjalnego przyszłego pracodawcy, papier musi być czysty, znajdować się w czystej folii, tak by pracodawca otrzymał dokument z dużą dokładnością w takim stanie w jakim go do niego wysłaliśmy.

2.Zgoda na przetwarzanie naszych danych (oświadczenie – o którym też już wspominaliśmy). Jest to element, o którym częściej zapominają Inni ludzie którzy po raz 1-wszy przygotowują prywatne CV.

Do procesu rekrutacji (tak zatem i do kontaktu z nami), taka zgoda na przetwarzanie danych pracodawcom jest niezbędna! O ile bowiem wykorzysta nasze informacje (wręcz skontaktuje się z nami) przez informacje, które były na CV bez oświadczenia, złamie tym samym przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, tak zatem żaden pracodawca takiego ryzyka nie podejmie a co za tym idzie – nie skontaktuje się z nami, choćby bardzo chciał. Warto mieć na uwadze więc zawsze o zgodzie na przetwarzanie naszych danych. Treść takiego oświadczenia (klauzuli) znajdziecie na serwisach internetowych – bez problemu.

3.Prawidłowość gramatyczna i ortograficzna. Załóżmy, że w obecnych czasach, właściwie każde CV pisane jest na komputerze, w dokumencie tekstowym. Skrypty do edycji tekstowej są ogólnodostępne i posiadają takie efektywności, które pozwalają na sprawdzanie przez komputer poprawności ortograficznej tekstu, który wprowadziliśmy do dokumentu, to mimo tego zdarzają się przypadki ogromnych błędów w CV – co okazuje się kompletną klapą, bo sami pomyślcie, jak zareagowalibyście (jako pracodawcy) na CV z błędami ortograficznymi…? Przed wysłaniem CV, przeczytajmy go jeszcze, a w najwyższym stopniu dajmy do przeczytania komuś, ponieważ świeże spojrzenie na treść, może dostrzec usterki, których my (piszący) nie dostrzegliśmy wcześniej, mimo kilkukrotnego dosłownie, przeczytania tekstu.

4.Nieistotne albo zupełnie zbędne dane. Bardzo niewiele ważne informacje, na które nie zwracają wręcz uwagi pracodawcy czytający nasze CV, a jedynie „zaśmiecające” nasze programy to takie dane W jaki sposób: