Niepowtarzalny charakter

modele_cvNiech Wasze CV mają swój niepowtarzalny charakter! Niech przykują uwagę potencjalnego przyszłego pracodawcy!
Kreatywność pomaga w wielu dziedzinach życia ? również podczas pisania CV kreatywność popłaca. Każdy chce przecież, by jego CV wypadło jak najlepiej, niejako prześcigamy się nawzajem w pomysłach jak uczynić swoje CV jeszcze bardziej atrakcyjnym dla pracodawcy, u którego staramy się o dane stanowisko pracy. Zaraz za tymi nowatorskimi metodami (nagrywanie video ze swoją aplikacją, umieszczanie swoich aplikacji na ogromnych bilbordach) kandydaci (niemal wszyscy ? 90%) starają się by tradycyjny standardowy dokument, jakim jest CV również był uatrakcyjniony, w niektórych branżach jest to wręcz standard!
Takie ?zabiegi? najczęściej spotykane są w CV w firmach gdzie kreatywność jest najbardziej pożądaną cechą u pracownika. Mowa tutaj o przykładowo) grafikach komputerowych czy o agencjach reklamowych. ?Podrasowane? CV  (w sposób graficzny) to jedno… a to, czy ktoś zwraca na to faktycznie uwagę ? to drugie. Większość (bo ponad 95%) pracodawców zwraca uwagę tylko i wyłącznie na kompetencje pracowników, a nie na to, w jakiej formie CV dostarczyli.
Prawdomówność i szczerość bardzo popłaca. Po co pisać wyświechtane teksty o rozwoju osobistym itp., skoro jedyne co wiemy o rozwoju osobistym ? to jak się to pisze… – szczerość naprawdę popłaca. Nawet to, gdy napiszecie, że Wasze studia były zwykłą stratą czasu… – to również może zostać odebrane jako plus i będzie to świadczyło o Waszej odwadze i o tym, że macie swoje własne zdanie i ambicje.
Tworząc więc dokumenty aplikacyjne, nie ważne na jakie stanowisko, warto jest BYĆ SOBĄ, nawet jeżeli miało by to oznaczać krytyczne spojrzenie na swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe czy zdobyte wykształcenie. Można również dokument taki napisać ręcznie, to już jest niejako wprowadzenie pewnego ?akcentu? do aplikacji, można też wspomnieć o np. problemie gospodarczym, czy handlowym (w zależności od tego na jakie stanowisko kandydujemy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.