Nieistotne lub całkiem zbędne informacje

men_at_work_sign1Nieistotne lub całkiem zbędne informacje. Bardzo mało istotne informacje, na które nie zwracają nawet uwagi pracodawcy czytający nasze CV, a tylko ?zaśmiecające? nasze aplikacje to takie informacje jak:

Stan cywilny, NIP czy narodowość ? jeśli pracodawca nie wymaga tychże informacji to nie umieszczamy ich w aplikacjach.

W wykształceniu najczęściej pojawiają się informacje o ukończeniu szkoły podstawowej ? są one zbędne. Zwłaszcza w przypadku osób, które posiadają długoletnie doświadczenie, albo pracowały na wysokim szczeblu menedżerskim zbędne będą informacje o ukończeniu szkoły podstawowej, a nawet średniej.

Nasze umiejętności, które wymienimy w CV powinny przykuć uwagę pracodawcy, błędem jest więc podawanie tak błahych umiejętności jak np. obsługa aparatu fotograficznego, czy telefonu komórkowego… (owszem, w wielu CV znalazły się takie właśnie informacje…).

Do naszych zainteresowań dodajemy tylko te, które podobnie jak w umiejętnościach przykują uwagę pracodawcy czytającego nasze CV, nie wolno więc w dokumencie umieścić zainteresowań, które mogą być postrzegane jako ?dziwne? a nawet ?dziwaczne?…