Najczęstsze błędy w liście motywacyjnym

shovel to dig on the farmJakie najczęściej błędy popełnia się w liście motywacyjnym? Jest ich wiele, niestety, każdy z nas popełnia błędy a te musimy wyeliminować składając dokumenty aplikacyjne, nie chcemy przecież, by poprzez oddanie niepoprawnego listu motywacyjnego będziemy z góry skazani na porażkę, z góry skreśleni przez potencjalnego pracodawcę.

Największym problemem listu motywacyjnego jest to, że w zasadzie, ci którzy go piszą uważają, że on jest zbędny, kompletnie nie potrzebny i i tak nikt go nie przeczyta. Tak więc piszą list bez zaangażowania, bez przemyślenia a co za tym idzie… nie mają szansy otrzymać pracy na stanowisku na jakie aplikowali.

Przypomnijmy jeszcze raz, że list motywacyjny to niejako rozwinięcie suchych informacji, które zawiera nasze curriculum vitae, przedstawia nas jako człowieka, w liście motywacyjnym zawarte są nasze bardziej osobiste informacje, które dotyczą naszych celów, motywacji, dążeń, oczekiwań.

To właśnie przez ?suche informacje? jak i te osobiste wypowiedzi zachęcić możemy (zniechęcić również) pracodawcę do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.