Na zakończenie w CV

New_CV_by_DendrilitePamiętajmy, że nie ma jednej recepty na idealnie napisane Curriculum Vitae na dane stanowisko pracy. Jest bardzo dużo sposobów na uczynienie swojej aplikacji interesującą. Pamiętajmy, by Nasze CV było spójne i logiczne, pokażmy, że jesteśmy rzetelni i konsekwentni.
Niemal każdy pracodawca pod innym kątem patrzy na aplikacje, które dostaje na dane stanowiska pracy w swojej firmie, stąd też nie wiemy do końca na co szczególny nacisk będzie kładł pracodawca, do którego wysłaliśmy swoje CV i u którego staramy się o posadę. Zainteresujmy się więc firmą do której chcemy składać swoje CV i sprawdźmy, choćby starajmy się domyśleć co będzie dla naszego potencjalnego przyszłego pracodawcy najważniejsze, na co szczególnie będzie zwracał uwagę w aplikacjach, które dostanie na biurko.
Wspomnieliśmy już też, że CV powinno być zwięzłe i konkretne, nie warto jest więc rozpisywać się na kilka stron, bo… i tak nikt tego nie przeczyta. Dla pracodawcy ważne są konkretne informacje na Wasz temat, które mogą być tymi wymaganymi na dane stanowisko pracy. Nie piszmy o wszystkich naszych zainteresowaniach, czy doświadczeniach. Piszcie o tych, które szczególnie przykują uwagę pracodawcy z danej firmy. Tak naprawdę, praktycznie każdy ma szansę stworzyć najlepsze CV do danej firmy, to dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyjdzie czy mówiliście całą prawdę w dokumentach aplikacyjnych i czy byliście w nich Sobą ? bo to właśnie będzie dla pracodawcy najważniejsze.
Przypominamy raz jeszcze:
CV to Wasza wizytówka, to może być Wasza ?przepustka? na lepsze stanowisko pracy, w lepszej firmie, postarajcie się, by było ono jak najlepsze, ale nie ubarwiajcie go w ?sztuczny? sposób, gdyż każde, nawet najmniejsze kłamstwo jest bardzo prosto zweryfikować, a Wy już na wstępie będziecie przegrani ? bo stracicie wiarygodność. BĄDŹCIE SOBĄ!