Masaże poprawiające potencjał seksualny mężczyzny

Masaże poprawiające potencjał seksualny mężczyzny

Zaburzenia erekcji to zaburzenie seksualne objawiające się spadkiem potencji, libido, pogorszeniem erekcji, przedwczesnym wytryskiem, brakiem satysfakcji z intymności. Masaż na potencję mężczyzn jest pomocniczą metodą terapii impotencji seksualnej. Istnieje kilka metod przeprowadzania zabiegu, które mają swoje własne cechy i przeciwwskazania. To także wstęp do współżycia seksualnego, które nabierze silnych rumieńców. Kobieta stymulująca narządy mężczyzny zapewni przyjemność nie tylko jemu, ale również sobie.

Dlaczego wskazany jest masaż wzmacniający potencjał seksualny mężczyzny?

Zaburzenia potencji są jest często wynikiem wolnego metabolizmu. W układzie naczyniowym narządów płciowych rozwijają się procesy stagnacji, wywołujące przewlekłe zapalenie, dysfunkcję narządów rodnych. Dobrym przykładem jest zastoinowe zapalenie gruczołu krokowego.

Przyczyny zaburzeń erekcji to przede wszystkim niektóre choroby organizmu, od cukrzycy po nadciśnienie tętnicze. Innym powodem są zaburzenia psychogenne wynikające ze stresu, długotrwałego napięcia nerwowego, depresji i niskiej samooceny. Można pozbyć się tego rodzaju problemów poprzez regularną aktywację przepływu krwi. Do tego celu dobrze nadaje się masaż narządów płciowych mężczyzny.

Masaż poprawiający potencję to jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej korzystnych i przyjemnych sposobów na normalizację erekcji. Najczęściej taki masaż dla mężczyzn staje się narzędziem pomocniczym stosowanym w celu zwiększenia skuteczności głównych metod leczenia. Wbrew założeniom większości mężczyzn masaż na potencję wykonywany jest nie tylko na genitaliach i prostacie. Idealną opcją jest rozpoczęcie od masażu pleców, aby mężczyzna rozluźnił się, a dopiero potem przystąpić do masażu prostaty, moszny i penisa.

Masaż penisa na poprawienie potencji

Trzeba się zastanowić, czym jest masaż na erekcję i jak prawidłowo masować penisa w domu? Specjaliści medyczni zauważają, że jeśli mężczyzna ma spadek pożądania seksualnego, problemy z wczesnym niekontrolowanym wytryskiem, konieczne jest wykonanie kilku masażu penisa. Prawidłowe ruchy podczas masażu mogą zwiększać libido, ponieważ ze względu na wpływ na te okolice aktywowane są strefy erogenne wytwarzające płyn nasienny. Ale to nie wszystkie zalety. Jak wiadomo, jednym z czynników pogorszenia erekcji jest upośledzenie krążenia krwi w narządach płciowych. Dzięki masowaniu można zniwelować problem, co pozytywnie wpłynie na jakość erekcji. Aby więc poprawić erekcję za pomocą masażu, trzeba wykonać następujące czynności:

Należ wziąć rozluźnionego penisa obiema rękami, delikatnie naciśnij jego główkę. Następnie trzeba płynnie odciągnąć penisa i powtórzyć, co najmniej 10 razy. Po czym  masować penisa okrężnymi ruchami (minutę). Po zakończeniu masażu narząd płciowy powinien być kilkakrotnie ściskany. Urolodzy zalecają wykonywanie tej procedury codziennie. Praktyka pokazuje, że jeśli kobieta lub sam mężczyzna będzie regularnie masować penisa, wzmocni to jego naczynia krwionośne, nada im jędrność i elastyczność. Czas trwania takich zabiegów nie ma ograniczeń czasowych. Przeciwwskazaniami do masażu penisa są: uraz prącia, anatomiczna deformacja narządu, naruszenie integralności skóry (zadrapania, rany i inne urazy).

Czym jest masaż prostaty?

Masaż prostaty to terapeutyczna i diagnostyczna metoda oddziaływania na gruczoł krokowy metodą palcową w celu usunięcia z organizmu nadmiaru wydzielanego płynu i drobnoustrojów chorobotwórczych. Dzięki aktywnej stymulacji zakończeń nerwowych zapewniona jest również poprawa ukrwienia i drenażu limfy, co zapewnia dopływ składników odżywczych do genitaliów. Wiele osób uważa, że masaż prostaty powinien być wykonywany wyłącznie w ramach kompleksowego leczenia zapalenia gruczołu krokowego. To nie jest prawda. Ta procedura przyda się nawet absolutnie zdrowym mężczyznom. Najlepiej, jeśli będzie trwała, co najmniej godzinę, ale zależy to od partnerów.

Jak wykonać masaż prostaty?

Często w celu zwiększenia potencji i erekcji u mężczyzn zaleca się masaż narządu gruczołowego (prostaty) palcem. Należy zauważyć, że taki zabieg pomaga poprawić krążenie krwi w narządach, normalizuje funkcjonalność prostaty, usuwa nadmiar wydzieliny z gruczołu krokowego i neutralizuje przekrwienie. Kilka masaży przyczynia się do uzyskania stabilnego wzwodu u mężczyzn. Jak więc procedura powinna być poprawnie wykonywana? Przede wszystkim mężczyzna musi w naturalny sposób oczyścić jelita i wypić około jednego litra wody. Pełny pęcherz zwiększa skuteczność masażu. Można wykonać masaż samodzielnie, ale są pewne niuanse (niewygodne, mężczyzna nie może się zrelaksować), dlatego lepiej poprosić o pomoc partnerkę.

Proces masażu wygląda następująco: mężczyzna znajduje w pozycji na kolanach a partnerka wkłada jeden palec do odbytu, tam poczuje prostatę. Najpierw delikatnym ruchem powinna głaskać brzegi narządu, a następnie stopniowo przesuwać się do środkowego rowka i masować ruchami pionowymi. Czas manipulacji to 2-4 minuty. Ten masaż na zaburzenia erekcji powinien być wykonywany kilka razy w tygodniu. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania do niego: ostra postać zapalenia gruczołu krokowego, hemoroidy, pęknięcia odbytu, gruczolak prostaty, rak jelita czy narządu gruczołowego.