List motywacyjny – jak dostarczyć

work-experiencePamiętajmy również, że wygląd ma znaczenie, nie zawsze wysyłamy swoje aplikacje drogą mailową, pamiętajmy więc o tym, by papierek, który zanosimy do firmy (CV, list motywacyjny a czasami i życiorys) nie był pogięty, brudny. Najlepiej włożyć dokumenty te do folii zabezpieczającej. W każdym przypadku ? czy to osobiste składanie dokumentów aplikacyjnych czy wysłanie ich drogą mailową, musimy pamiętać o pierwszym wrażeniu pracodawcy po otrzymaniu naszych aplikacji. Tak więc wizualny wygląd naszych dokumentów musi być niejako ?szablonowy?, zarówno CV jak i list motywacyjny ma znajdować się na jednej kartce A4. Każda aplikacja musi być pozbawiona literówek i nawet najmniejszych błędów ? stąd doradzamy, by przed wysłaniem aplikacji, ktoś je przeczytał i świeżym spojrzeniem ocenił nasz wysiłek.

Zapytaj znajomego jakie jest jego wrażenie po przeczytaniu naszych aplikacji, niech je surowo oceni i powie co mamy ewentualnie zmienić, dodać, ująć bądź też tylko poprawić.

Jeśli dbamy o wygląd naszych dokumentów aplikacyjnych, nie możemy też z tym przesadzić. To bardzo ważne, by zapomnieć o jakichkolwiek szlaczkach, wzorkach, czy ozdobnych ramkach, nawet tak zwane boldowanie tekstu trzeba stosować z umiarem ? bowiem każda przesada ?dbałości? działa na naszą niekorzyść! Pogrubianie i czcionka ? z tym również nie możemy przesadzać, dokumenty mają być czytelne, tak więc (zwłaszcza jeśli dokument wysyłamy drogą mailową) zadbajmy o to, by rozszerzenie dokumentu było jednym z podstawowych ? o czym już wspominaliśmy. Nie chcemy przecież by po otwarciu dokumentu osoba, która przegląda aplikacje zobaczyła zamiast CV czy listu motywacyjnego tylko kwadraciki czy szlaczki… Owszem. Plik tekstowy łatwo idzie zamienić na format pdf,, ale… to rozwiązanie również może się nie sprawdzić. Firmy rekrutacyjne jak i indywidualni pracodawcy wolą zawsze dostać dokumenty w rozszerzeniu podstawowym ? czyli ? doc.