List motywacyjny – formatowanie i kwestie techniczne

workList motywacyjny musi się dobrze czytać, ale musi również dobrze wyglądać. Dlatego trzeba zadbać o wiele kwestii technicznych związanych z tym tematem. A oto wskazówki dotyczące najważniejszych.

Formatowanie – czcionka i akapity

Dobór czcionki ma bardzo duże znaczenie, jak chodzi o odbiór jego treści. Postawić warto więc na te, które wyglądają profesjonalnie, przejrzyście i elegancko. Najczęściej wykorzystywane są takie czcionki, jak Times New Roman, Calibri, Arial, czy też Tahoma. Zrezygnować należy z tych bardzo zdobnych, które mogą zaburzyć czytelność listu, jak i z dodatkowych opcji formatowania, jak kursywa, podkreślenie i pogrubienie.

Rozmiar czcionki dopasowany zostać powinien w taki sposób, by list można było czytać w wygodny sposób – najlepiej sprawdzają się rozmiary 11, 12 oraz 14 – w zależności od wybranego typu. Warto także ustawić dogodną interlinię – najlepiej w liście motywacyjnym sprawdzi się 1,5 odstępu między wierszami.

Zadbać należy także o odpowiednie odstępy pomiędzy akapitami i właściwe rozmieszczenie danych adresowych tak, by wyraźnie było widać poszczególne elementy. List motywacyjny nie może być wizualnie przeładowany informacjami – koniecznie zadbać więc trzeba o zachowanie odpowiedniej przestrzeni między jedną a drugą częścią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.