List motywacyjny – bez niego ani rusz

you-need-to-work-on-your-listening-skills-english-madremiraquelunablogspotcomList motywacyjny to nieodłączny element każdej aplikacji o pracę tuż po Curriculum Vitae (CV).

Owszem, to CV lepiej informuje (zwięźlej) pracodawcę o naszych umiejętnościach i zdobytym doświadczeniu, to do CV przywiązują dużo większą wagę, jednak mimo tego nie wolno bagatelizować takiej aplikacji jak list motywacyjny. ?I tak nikt tego nie czyta.? – skoro nie czytają, to po co wymagają? No właśnie, list motywacyjny to równie istotny dokument, do którego pisania musimy się przyłożyć tak samo jak do pisania CV.

Można powiedzieć, że list motywacyjny jest niejako uzupełnieniem do CV, które w znacznym stopniu może (ale nie musi) przyczynić się do odniesienia przez nas sukcesu ? wezwaniu na rozmowę kwalifikacyjną.

List motywacyjny  już sama nazwa wskazuje, że dokument ten dotyczy naszych motywacji. Dlaczego chcemy objąć dane stanowisko? Dlaczego akurat My będziemy odpowiedni na to miejsce? – to właśnie na te pytania ma odpowiadać list motywacyjny. Dokładna analiza ogłoszenia, na które chcemy odpowiedzieć również pomoże nam dojrzeć to, czego naprawdę oczekuje od nas pracodawca, jakie podstawowe zdolności i umiejętności powinniśmy posiadać by to właśnie nas chciał przyjąć na dane stanowisko pracy. Bardzo przydatne jest również, by posiąść choć podstawową wiedzę na temat firmy, w której chcemy pracować, możemy popytać o firmę tą wśród znajomych, czy poszukać jej strony internetowej w internecie, bądź zasięgnąć opinii ludzi z różnych forów dyskusyjnych. Jeśli już poznamy oczekiwania pracodawcy, możemy od razu przystąpić do pisania listu motywacyjnego, trzeba wtedy pamiętać, że dokument ten jest naszą wizytówką, tak więc styl w jakim go napiszemy a także jego wygląd musi zachęcić potencjalnego pracodawcę do spotkania z nami na rozmowie kwalifikacyjnej. List motywacyjny nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.