List motywacyjny – 5 podstawowych rad

wzor_cvWtrąćmy jeszcze na samym początku 5 podstawowych rad, które dotyczą pisania listu motywacyjnego, to:

1.Nie powielaj informacji, które zawierałeś już w aplikacji jaką jest Curriculum Vitae

2.Dostosuj treść listu motywacyjnego do stanowiska, które chcesz objąć w danej firmie. Nie kopiuj absolutnie zapożyczonych z internetu, szablonowych listów motywacyjnych, które kompletnie nie mają nic wspólnego z Twoim doświadczeniem czy zaletami.

list motywacyjny3.Pisz konkretnie, rzeczowo nie przesadzaj lakonicznie. Optymalna długość listu motywacyjnego, jak już wcześniej wspomnieliśmy to od 0,5 do 1 strony formatu A4.

4.Jeśli wysyłasz swój list motywacyjny drogą elektroniczną (e-mailem) i dodajesz go jako załącznik do wiadomości pamiętaj, by załącznik był zapisany w standardowym, typowym formacie, jakim jest doc. bądź też pdf. By pracodawca nie miał problemu z otwarciem załącznika ? bo to skreśli Cię od razu, bowiem pracodawca nawet nie będzie potrafił przeczytać Twojej aplikacji.

5.Pamiętaj, żeby zawsze dbać o poprawność listu motywacyjnego ? od strony nie tylko formalnej, ale także stylistycznej, interpunkcyjnej i oczywiście ortograficznej. Sprawdź zgodność adresata a także nazwę stanowiska (podawane najczęściej w tytule) by mieć pewność, że aplikacja dojdzie do firmy, czy pracodawcy. Zadbaj oto aby Twój list motywacyjny wywarł wrażenie na osobach zajmujących się rekrutacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.