Jak sprawić, by CV wyróżniło się na tle konkurencji?

sample_resume-cv_teacherNie da się ukryć, że rynek pracy jest dość wąski, co sprawia, że na jedno miejsce pracy pojawia się nierzadko nawet kilkuset kandydatów. To zaś przekłada się na fakt, iż rekuter jednemu dokumentowi aplikacyjnemu poświęca co najwyżej kilkadziesiąt sekund swojego czasu. Ważne więc, by zrobić coś, co pozwoli wybić się z tłumu, da szansę zauważenia w okamgnieniu najważniejszych atutów nas samych jako kandydata i da przepustkę do rozmowy kwalifikacyjnej. Co zatem zrobić? Pomysłów jest kilka.

Nieszablonowe CV

Pierwszym sposobem na wybicie się z tłumu jest przygotowanie nieszablonowego CV, a więc takiego, które wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Postawić można choćby na wydrukowanie go, bądź zapisanie na innym, niż białe tle, lub też na zaburzenie jego struktury ? zorientowanie kartki w poziomie, użycie różnych czcionek i tym podobne. Jest to jednak zabieg ryzykowny ? szczególnie, gdy ubiegamy się o poważne stanowisko, które wymaga raczej elegancji i finezji, niż szalonej kreatywności.

Odpowiednie ułożenie treści

Można zadbać o to, by już pierwszy rzut oka na dokumenty aplikacyjne przedstawił nasze najważniejsze atuty jako kandydata ? dobrym pomysłem jest przygotowanie profilu zawodowego na początku dokumentu, lub też pogrubienie najważniejszych elementów doświadczenia zawodowego tak, by przykuwały uwagę tuż po otworzeniu pliku z dokumentem.

To oczywiście tylko najpopularniejsze sposoby ? zadbać warto także o przyjazne zdjęcie, które przedstawia nas w dobrym świetle i o odpowiednią nazwę pliku. To wszystko złożyć się może na dostrzeżenie naszej aplikacji do pracy.