Jak prawidłowo napisać CV?

manager_overloadCV czyli po prostu Curriculum Vitae to życiorys, który ma w pełnym tego słowa znaczeniu odzwierciedlić twoją wiedzę i przebieg ścieżki zawodowej.

Pamiętaj, to w jaki sposób zostanie napisane da odpowiedź potencjalnemu pracodawcy, czy jesteś odpowiednim kandydatem do zatrudnienia. Wszystko uzależnione jest od pierwszego wrażenia, jakie wywoła przysłany dokument. Dobrze przygotowane podanie o pracę powinno pokazywać, że posiadamy odpowiednie kwalifikacje na stanowisko, o które się staramy.

Daj się zatem poznać z jakim sposobem najlepszej portale!
XXI wiek czyli: własne CV również w Internecie

Strona ze swoim nazwiskiem może dać bardzo dobry efekt. Stale powiększająca się ilość ludzi kupuje własną domenę, dzięki której promują indywidualne portfolio i zwiększają szanse na kolejne zlecenia. W pełnym tego słowa znaczeniu, daje się wyróżnić poprzez ciekawy design, skrupulatnie napisane dane i dobrej jakości zdjęcia.

Jeśli posiadasz własną stronę www, warto mieć na uwadze jej adres. Nawet jeżeli już nie posiadasz osobistej strony www, czy bloga, o ile zainteresujesz rekrutera bardzo całkiem możliwe, że sięgnie do wyszukiwarki by poszukać o Tobie treści. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że natrafi na twoje profile w portalach społecznościowych, typu nk, fb. Uwaga! Tu łatwo się skompromitować. O ile posiadamy już profil, który ma być naszą wizytówką, dbajmy o to ażeby pojawiło się tam także odpowiednie zdjęcie.

Znaczenie może posiadać właściwie każdy element, wręcz taki, na który ty sam nigdy wcześniej nie zwróciłbyś uwagi.

Tak de facto przenigdy nie wiadomo, na co zwraca uwagę rekruter. Wszystko uzależniony jest od sytuacji, celu zawodowego kandydata i osoby która profil przegląda.

Trzymaj się zasady: W jaki sposób cię widzą, tak cię rekrutują, uważaj aby uniknąć ?wpadki?.

Jeżeli już posiadasz konto w portalu zawodowym, do których należą m.in. goldenline.pl, profeo.pl, przedsiębiorstwo.net. Serwisy tego typu są skarbnicą wiedzy, niezbędną do realizacji procesów rekrutacyjnych. Na dzień obecny  niełatwo sobie wyobrazić procesy rekrutacyjne bez zastosowania portali społecznościowych i zasobów Globalnej sieci Internet ogólnie rzecz ujmując.

Ewentualny pracownik otrzymuje możliwość pokazania siebie jako aktywnego uczestnika rynku pracy, a pracodawca posiada doskonały metodę by dotrzeć do potencjalnych pracowników i zainteresowania swoją ofertą zatrudnienia. Jeżeli już masz Twój profil na wortalach firmowych, twoja wartość może bardzo wzrosnąć. Użytkownicy przeważnie opracowują indywidualne profile bardziej z dokładnością, niż posiada to strefę np. na wortalach tematycznych i w wielu przypadkach w celu pokazania swojej osoby przyszłemu pracodawcy, partnerowi biznesowemu czy spółce doradczej, CV powinno być tak obszerne ażeby dokładnie odzwierciedlało przebieg drogi do sukcesu zawodowego, ale nie wolno również przesadzić, nikt nie będzie czytał paru stronicowych wypocin.

Na stronach LinkedIn, Profeo, czy GoldenLine można odnaleźć wszystko, począwszy od kontrahenta poszukującego pracowników, a skończywszy na idealnym kandydacie.

Upewnij się, czy Twój profil zawiera wszystkie te informacje, które łatwo mogą nas wyróżnić na tle innych. Obszerny i aktualny raport pozwala lepiej poznać przebieg wymarzonej ścieżki zawodowej takich ludzi.

Najistotniejsze mogą okazać się kwalifikacje, kompetencje i wiedza kandydata.

Dziwnie będzie odebrany brak listy znajomych, nieuzupełniony profil może wyglądać na taki, w którym chcemy coś ukryć. Analogicznie przestarzałe informacje na zagadnienie obecnego zatrudnienia, co wbrew pozorom w większości przypadków się zdarza. Niektórym osobom wydaje się, że nie wpisując jakiegoś miejsca pracy (na przykład. praca w sklepie, a poszukujemy pracy w edukacji) skrupulatnie ukryjemy ten fakt na w każdej sytuacji. Budowanie fałszywego wizerunku, niezgodnego z prawdą podziała tylko na naszą niekorzyść. Na rozmowie kwalifikacyjnej może dojść do sytuacji, podczas gdy przyszły szef zweryfikuje informacje z profilu internetowego, na którym cię odnalazł z życiorysem, który mu przedstawisz!