Estetyka CV

Professional-CV-Example-1-280x450Estetyka – na ten temat wspomnieliśmy już na samym początku poradnika, bowiem to właśnie estetyka i wygląd dokumentów aplikacyjnych odgrywa bardzo istotną rolę. Musimy pamiętać, żeby nasze CV miało odpowiednią konstrukcję. Tytuł (umieszczany na samej górze dokumentu), tytuły poszczególnych elementów i dany są umieszczane po lewej stronie dokumentu, zaś opisy poszczególnych elementów CV ? po prawej stronie. Zadbajmy o to, by wszystko było równe i bardzo przejrzyste (a nie jest to problem, jeśli piszemy CV w dokumencie tekstowym na komputerze). Jeśli wysyłamy CV do naszego potencjalnego przyszłego pracodawcy, papier musi być czysty, znajdować się w czystej folii, tak by pracodawca otrzymał dokument dokładnie w takim stanie w jakim go do niego wysłaliśmy

Zgoda na przetwarzanie naszych danych

Zgoda na przetwarzanie naszych danych (oświadczenie ? o którym też już wspominaliśmy). Jest to element, o którym najczęściej zapominają Ci którzy po raz pierwszy przygotowują swoje CV.

Do procesu rekrutacji (tak więc i do kontaktu z nami), taka zgoda na przetwarzanie danych pracodawcom jest niezbędna! Jeśli bowiem wykorzysta nasze dane (nawet skontaktuje się z nami) poprzez dane, które były na CV bez oświadczenia, złamie tym samym przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, tak więc żaden pracodawca takiego ryzyka nie podejmie a co za tym idzie ? nie skontaktuje się z nami, choćby bardzo chciał. Pamiętajmy więc zawsze o zgodzie na przetwarzanie naszych danych. Treść takiego oświadczenia (klauzuli) znajdziecie na stronach internetowych ? bez problemu.