CV w internecie

good-cv-templateNa stronach LinkedIn, Profeo, czy GoldenLine można znaleźć wszystko, począwszy od klienta poszukującego pracowników, a skończywszy na idealnym kandydacie.

Upewnij się, czy twój profil zawiera wszystkie te dane, które łatwo mogą nas wyróżnić na tle innych. Obszerny i aktualny opis pozwala lepiej poznać przebieg kariery zawodowej takich osób. Istotne są informacje jak główny profil kandydata, portfolio czy sieć kontaktów.

Najważniejsze mogą okazać się kwalifikacje, kompetencje i oczekiwania kandydata.

Dziwnie może być odebrany brak listy znajomych, nieuzupełniony profil może wyglądać na taki, w którym chcemy coś ukryć. Podobnie nieaktualne dane na temat obecnego zatrudnienia, co wbrew pozorom bardzo często się zdarza. Niektórym osobom wydaje się, że nie wpisując jakiegoś miejsca pracy (np. praca w sklepie, a poszukujemy pracy w edukacji) skrupulatnie ukryjemy ten fakt na zawsze. Budowanie fałszywego wizerunku, niezgodnego z prawdą podziała tylko na naszą niekorzyść. Na rozmowie kwalifikacyjnej może dojść do sytuacji, kiedy przyszły szef zweryfikuje dane z profilu internetowego, na którym cię odnalazł z życiorysem, który mu przedstawisz.

Tu mniejszą rolę odgrywają zainteresowania, chyba, że są istotne dla jakiegoś stanowiska. Doświadczenie warto podsumować w jedną całość. Sporo osób nie umieszcza w swoich profilach zakresu obowiązków, w zależności od firmy mogą się pod tym kryć się bardzo różne obowiązki. Jak będzie odebrany brak tej kwestii bądź jej rozbudowa, zależy już od potencjalnego pracodawcy.

W przypadku stanowisk związanych z reprezentowaniem firmy często zdarza się, że wpisuje się dodatkowo imię i nazwisko w wyszukiwarkę. Choć może się to zdarzyć w przypadku wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.