CV – tytułem wstępu

sample_resume-cv_secretaryWitaj na blogu internetowym w całości poświęconej pisaniu CV innymi słowy Curriculum Vitae. Nasza strona to nie jako poradnik do napisania poprawnego CV, poprawne napisane CV znacznie może ułatwić nam znalezienie wymarzonej pracy oraz stanowiska.

Prawie każdy z nas pisał albo być może musiał napisać Curriculum Vitae (CV). Czy istnieje jakaś rada, na dobrze napisane CV? Jak napisać CV – chcemy wszakże przed potencjalnym, przyszłym pracodawcą wypaść jak najlepiej, jednak nie możemy przesadzić, chociażby z długością Curriculum Vitae, ponieważ ani jedna osoba nie ma ani czasu, ani ochoty czytać wielostronicowych referatów. Piszemy zatem, krótko, zwięźle i na zagadnienie. Konkrety. CV powinno bowiem mieć nie więcej niż dwie strony A4. Trzeba pisać o wszystkim ? krótko, w CV mają się znaleźć konkretne informacje, te które będą interesowały Waszego pracodawcę. Rozpisać możemy się dopiero w życiorysie, rozwinąć indywidualne doświadczenie, czy zainteresowania ? w CV należy tego jednak unikać!

Pamiętajmy, iż Curriculum Vitae to niejako nasza wizytówka. Tak zatem dokument ten (jeśli nie drogą mailową) powinien być dostarczony w folii ochronnej, bądź w teczce, by nie miało pozaginanych rogów, czy nie było wymięte. Dokument ten, świadczy o nas samych, o naszej dbałości i schludności. Zadbajmy zatem o to, ażeby dokument był jakim sposobem priorytetowo fachowy i czysty.