CV – podsumowanie

Jako przykład takiego „zabiegu” podajemy urywek CV na stanowisko Księgowej.

Priorytetowe kompetencje:

-Dokonywanie płatności, ewidencjonowanie wyciągów.

-Kontakt z ZUS i Urzędem Skarbowym.

-Wprowadzanie danych księgowych do systemu.

-Monitorowanie spływów należności.

-Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów.

-Sporządzanie sprawozdań o zaległościach płatniczych a także windykacja.

Dodatkowo:

(i tutaj wypisujemy mniej ważne obowiązki, które pełniliśmy na poprzednim stanowisku pracy, ale które mogą mieć również znaczenie na kolejnego naszego potencjalnego pracodawcy)

-Ciągłe doskonalenie się w obsłudze programów księgowych i komputera.

-Zarządzanie personelem.

-Sprawdzanie CV i pomoc w wyborze kandydatów na stanowiska w poprzedniej korporacji.

PODSUMOWANIE PORADNIKA:

Niech Wasze CV mają Twój niepowtarzalny charakter! Niech przykują uwagę potencjalnego przyszłego pracodawcy!

Kreatywność pomaga w wielu dziedzinach życia – również podczas pisania CV kreatywność popłaca. Prawie każdy woli wszak, by jego CV wypadło jakim sposobem najlepiej, niejako prześcigamy się nawzajem w pomysłach jakim sposobem uczynić osobiste CV jeszcze bardziej atrakcyjnym dla pracodawcy, u którego staramy się o informacje stanowisko pracy. W tej samej chwili za tymi nowatorskimi metodami (nagrywanie video ze swoją aplikacją, umieszczanie własnych aplikacji na ogromnych bilbordach) kandydaci (prawie że wszyscy ludzie – 90%) starają się by tradycyjny standardowy dokument, jakim jest CV również był uatrakcyjniony, w niektórych branżach jest to wręcz standard!

Takie „zabiegi” najczęściej spotykane są w CV w firmach gdzie kreatywność jest najbardziej pożądaną cechą u pracownika. Mowa tutaj o na przykład) grafikach komputerowych czy o agencjach reklamowych. „Podrasowane” CV (w sposób graficzny) to jedno… a to, czy ktoś zwraca na to w rzeczywistości uwagę – to drugie. Zdecydowana większość (bo ponad 95%) pracodawców zwraca uwagę wyłącznie i wyłącznie na kompetencje pracowników, a nie na to, w jakiej formie CV dostarczyli.

Prawdomówność i szczerość bardzo popłaca. Po co pisać wyświechtane teksty o rozwoju osobistym i tym podobne., skoro jedyne co wiemy o rozwoju osobistym – to jak się to pisze… – szczerość de facto popłaca. Wręcz to, gdy napiszecie, że Wasze studia były intuicyjną stratą czasu… – to również ma możliwość zostać odebrane jako plus i będzie to świadczyło o Waszej odwadze i o tym, że macie prywatne prywatne zdanie i aspiracje.

Budując więc dokumenty aplikacyjne, nie istotne na jakie stanowisko, warto jest BYĆ SOBĄ, nawet jeżeli już miało by to oznaczać krytyczne spojrzenie na swoje teraźniejsze praktykę zawodowe czy zdobyte wykształcenie. Można też dokument taki napisać ręcznie, to już jest niejako wprowadzenie pewnego „akcentu” do aplikacji, można także wspomnieć o przykładowo. problemie gospodarczym, czy handlowym (w zależności od tego na jakie stanowisko kandydujemy).

Pamiętajmy, że nie posiada jednej recepty na doskonale napisane Curriculum Vitae na dane stanowisko pracy. Jest bardzo dużo sposobów na uczynienie indywidualnej programów ciekawą. Warto mieć na uwadze, ażeby Nasze CV było spójne i logiczne, pokażmy, że jesteśmy rzetelni i konsekwentni.

Prawie że właściwie każdy pracodawca pod innym kątem patrzy na aplikacje, które dostaje na informacje stanowiska pracy w własnej spółce, stąd również nie wiemy do końca na co szczególny nacisk musi być kładł pracodawca, do którego wysłaliśmy osobiste CV i u którego staramy się o posadę. Zainteresujmy się zatem spółką do której chcemy składać indywidualne CV i sprawdźmy, przynajmniej starajmy się domyśleć co może być na rzecz naszego potencjalnego przyszłego pracodawcy najbardziej istotne, na co zwłaszcza może być zwracał uwagę w aplikacjach, które uzyskanie na biurko.

Wspomnieliśmy już również, że CV powinno być zwięzłe i dokładnie sprecyzowane, nie warto jest więc rozpisywać się na wiele stron, bo… i tak ani jedna osoba tego nie przeczyta. Na rzecz pracodawcy istotne są dokładnie określone dane na Wasz zagadnienie, które mogą być tymi wymaganymi na informacje stanowisko pracy. Nie piszmy o wszystkich naszych zainteresowaniach, czy doświadczeniach. Piszcie o tych, które w szczególności przykują uwagę pracodawcy z danej firmy. Tak de facto, praktycznie każdy posiada szansę wyprodukować rekordowe CV do danej firmy, to dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyjdzie czy mówiliście całą prawdę w dokumentach aplikacyjnych i czy byliście w nich Sobą – bo to właśnie będzie dla pracodawcy najważniejsze.

Przypominamy raz jeszcze:

CV to Wasza wizytówka, to musi być Wasza „przepustka” na lepsze stanowisko pracy, w lepszej korporacji, postarajcie się, by było ono jak rekordowe, niemniej jednak nie ubarwiajcie go w „sztuczny” metodę, gdyż prawie każde, wręcz najmniejsze kłamstwo jest bardzo prosto zweryfikować, a Państwo już na wstępie będziecie przegrani – bo stracicie wiarygodność. BĄDŹCIE SOBĄ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.