Co musi się znaleźć w CV

Picture-23-lgZainteresowania

Czy warto jest pisać o naszych zainteresowaniach w CV? – tutaj działa zasada podobna jak w punkcie o cechach naszego charakteru ? jeśli doświadczenie zawodowe jest ubogie, wtedy powinniśmy zaznaczyć nasze zainteresowania w CV, by właśnie tym przyciągnąć uwagę potencjalnego, przyszłego pracodawcy. Należy wypisać takie hobby (prawdziwe!), które będzie nas niejako wyróżniało spośród innych kandydatów, których jak wiemy ? nie brakuje.

Referencje

Referencje. Jeśli posiadamy jakiekolwiek referencje z poprzedniego miejsca pracy bądź z uczelni czy szkoły, można o nich wspomnieć w dokumentach aplikacyjnych, należy również zaznaczyć, że są one dostępne na życzenie

Klauzula

Na zakończenie swojego Curriculum Vitae, musimy dodać klauzule (oświadczenie). Oświadczenie to znaleźć się musi na każdym CV na samym dole (na końcu), zezwala ono na przetwarzanie naszych danych osobowych. Bardzo często tego oświadczenia na Curriculum Vitae nie ma, co skutkuje nie przyjęciem CV. Warto pamiętać, że często pracodawcy (jeśli wysyłamy CV drogą mailową) żądają, by osobno dołączyć tego typu oświadczenie, w osobnym dokumencie, bądź w samej wiadomości mailowej ? nie można o tym zapomnieć.

Aktualna klauzula do CV brzmi tak:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.