Cenne wskazówki do CV

Czy warto jest pisać o naszym hobby w CV? – tutaj postępuje zasada taka sama W jaki sposób w punkcie o cechach mojego charakteru – jeśli doświadczenie zawodowe jest ubogie, wtedy powinniśmy zaznaczyć nasze hobby w CV, by właśnie tym przyciągnąć uwagę potencjalnego, przyszłego pracodawcy. Powinno się wypisać takie hobby (prawdziwe!), które będzie nas niejako wyróżniało spośród innych kandydatów, których jak wiemy – nie brakuje.

Referencje. Jeśli mamy którekolwiek referencje z poprzedniego miejsca pracy bądź z uczelni czy szkoły, można o nich wspomnieć w dokumentach aplikacyjnych, powinno się także zaznaczyć, że są one dostępne na życzenie.

Na zakończenie własnego Curriculum Vitae, musimy dodać oświadczenie. Oświadczenie to odkryć się musi na każdym CV na samym dole (na końcu), zezwala ono na przetwarzanie naszych danych osobowych. Częstokroć tego oświadczenia na Curriculum Vitae nie ma, co skutkuje nie przyjęciem CV. Warto mieć na uwadze, że w znaczącej liczbie sytuacji pracodawcy (o ile wysyłamy CV drogą mailową) żądają, aby osobno dołączyć tego typu oświadczenie, w osobnym dokumencie, bądź w samej wiadomości mailowej – nie można o tym zapomnieć.

W jaki sposób zgłaszać własną kandydaturę na informacje stanowisko pracy?

W obecnych czasach, w XXI wieku, w dobie elektroniki, globalnej sieci Internet największym powodzeniem cieszą się ze stuprocentową pewnością te dokumenty aplikacyjne, które są wysyłane za pośrednictwem e-mail. Bardzo popularne są też w ostatnim czasie internetowe bazy danych kandydatów. Raz w takiej podstawie umieścimy CV i już pracodawca sam, musi być mógł nas odkryć. Dodatkowym przywilejem internetu, wysyłania CV drogą e-mail albo za pośrednictwem bazy danych kandydatów, możemy się spodziewać, że nasze dokumenty aplikacyjne trafią nie do jednego pracodawcy, a do paru, bądź kilkunastu. Nie każda firma daje ogłoszenie na swoją stronę internetowa, do dzienniki, czy do urzędu pracy, że szuka pracownika na informacje stanowisko. Coraz więcej firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw korzysta teraz z internetowej bazy danych kandydatów, spośród których wybierze tych, którzy będą priorytetowo pasować na informacje stanowisko i sami się do nich zgłoszą.