Brak doświadczenia zawodowego ? jak z tego wybrnąć w CV?

CV pisane przez osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym będzie miało rozbudowaną sekcję związaną przede wszystkim z doświadczeniem zawodowym. Jak jednak zaprezentować się mogą te osoby, które na przykład dopiero są po studiach i szukają pierwszej pracy? W ich przypadku doskonałym argumentem może się stać doświadczenie zdobywane podczas nauki.

Pochwalić się warto w takiej sytuacji zarówno swoimi dyplomami ? uwzględniając oceny końcowe, o ile były dobre, jak i szkoleniami, kursami i wszelką aktywnością, jaka miała miejsce podczas studiów. Chodzi tutaj o uczestnictwo w konkursach przedmiotowych, działalność w organizacjach studenckich ? na przykład samorządzie, podejmowany wolontariat, czy też praktyki zawodowe, a także wszystko, co związane z udziałem w grantach, czy też studenckich wymianach w ramach programów takich, jak MOSTY, czy Erasmus.

Wszystkie te informacje pokazać mogą aplikującego o pracę jako osobę aktywną i posiadającą doświadczenie ? choć nie stricte zawodowe, to takie, które pozwoli szybko przystosować się do nowego miejsca pracy. Precyzyjne i staranne opisanie wszystkich swoich doświadczeń w tej sekcji, może być czynnikiem, który zadecyduje o zatrudnieniu, czy choć przejściu do kolejnego etapu rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.